Zdroj si můžeš koupit kde chceš, děláme to, vyjde to levněji. Pozitivní je, že nám zatím ani jeden z těch lepších Meanwellů (DR-120-48 - a silnější) neodešel, ale snažíme se je nezatěžovat na maximum. Jedou i v místech, kde je v letních hicech opravdu pekelně.
Když si dojdeš na školení a dáváš pozor a vyptáš se, tak se dozvíš, že Alcoma je schopná jet na krátkou vzdálenost i na 24V a zvládne v nouzi i Cat5e, ale nedoporučují to.
Jejich historickému blbnutí se svorkovnicema by měl být již konec. Od ME variant jsou tři typy, FETH+E1 (ME, MEII, MP90), 2FETH (MP91, MP100, MP155), GETH (MP165+ více variant, 1-GETH, 2-GETH, optika, jednoduché/dvojité napájení). K těm prvním dvěma se ještě krom plechu dělala verze "krbovky", malá černá krabička, ta se vešla leckde, nevím, zda se dělá i k novým, nepoužíváme to.
Používáme ty plechové, nyní značení ALS, dáš to do racku 1U, vejdou se tři vedle sebe.
Jinak bych ji neobcházel, je tam dobrá přepěťovka a kdovíco tam ještě řeší. Jinak kde ti jak vede jaké napájení najdeš normálně v manuálech.
Obštrukce s tím nedělá, jede tak od začátku. A vzhledem k tomu, že dodává po celém světě hlavně do Telco segmentu, tak tam určitě nikdo problém s 48V zdrojem nemá.
Kdyz se to spravne nadratuje, tak lze Alcomu (AL10-MP91) napajet z UBNT PoE 50V dodavanych k AF24. Staci jen spravne prehazet barvicky na v RJ45 a jede to. Potreboval jsem v bedne na stozaru usetrit misto, chranena svorkovnice se zdrojem se mi tam uz nevesla, ale UBNT zdroj 50V/1,2A ano.
a nevíš jestli to tedy jde i pro MP155 a jak ty barvy v konektoru naházet ?
proč s tim alcoma dělá takové obštrukce ? aby nikdo nekupoval jiné zdroje a svorkovnice než od nich ? asi jo....