OT:
...by měl každý obyčejný uživatel volat profesionála na provedení upgrade v periodě měsíců se míjí s realitou.
Nemíjí tak by to nemělo být, je úplně normální platit za servis v kterémkoliv oboru ať už v ceně služby nebo extra vedle. Kdo to tak nedělá je hlupák nebo charita protože na to časem dojede právě tím že spálí hromadu svého času ze kterého neuvidí ani korunu. Neříkám nutně že by se mělo všechno krvavě platit a v rámci dobrých vztahů se může dělat nějaká práce zdarma ale všeho s mírou.
Jen pro představu: nejedná se jen o Mikrotik, ale o tisíce dalších obyčejných strojků. Seznam ve vedlejším vlákně.
Viděl jsem ten seznam, jestli někdo provozuje takovou hromadu zařízení bez smluvního supportu tak je blázen.
Myšlenka, že každý dá tak cca 500-700,- Kč za výjezd/upgrade, které provede externí technik, mě přijde až úsměvná. V praxi by to mohlo znamenat pro každého amatéra tisícové náklady. To si nedovedu představit.
A víš že se běžně dávají na fakturu servisu i najetý kilometry/čas strávený na cestě k zákazníkovi? Je to o tom že si klient kupuje tu jistotu toho, že v případě problémů má někoho kdo přijede a vyřeší to. Bohužel u nás je realita taková že se škrtí a kupuje se ten naprostý okleštěný lowcost bez ničeho a pak se brečí když se to podělá. Já mám názor, že pokud to tak někdo dělá (jednotlivec/firma) tak si prostě musí jednou "padnout na hubu" aby záhy zjistil že těch pár desetikorun měsíčně (jednotlivec) nebo stovek/tisíc (firma) co ušetřil v paušálu za to fakt nestojí.
Já mám názor takový: výrobce by měl zabudovat do procesu upgrade kontrolu a na kombinaci, která nutně povede ke zbytečnému výjezdu upozornit hláškou.
Však ono to tam určitě je, jenže realita může být taková, že není v silách vývojářů ošetřit absolutně všechny vstupy i u víc než 4 roky starý verze.
Není to určitě nic složitého, náklady žádné, čas úpravy minimální, mpcz, 9.jun.2018mpcz, 9.jun.2018
Tohle vždycky dokáže pobavit tyhle předsudky že je něco jednoduchého - ty jsi viděl jak zdrojový kód RoS vypadá a jakým způsobem to mají naprogramované jako celek? Já tedy ne tak že nedokážu říct jestli to je či není jednoduché do toho takovou rutinu vpravit třeba to není tak jednoduché jak si myslíš ty ale znamenalo by to třeba nějaký hlubší změny kódu který si schovávají v RoS v7.
Všichni spokojení a my jsem mohli ten čas věnovat skutečným problémům, které se na nás hrnou.
Každá práce vyžaduje nějaké úsilí a pokud ho nejsi schopen tomu obětovat tak ti doporučím aby jsi jí přestal dělat.
/OT
A s tím biosem: dá se provádět tak, že se při upgrade současně upgraduje FRMW i bios a pak restart? Vyzkoušel jsem to i to a přesto došlo někdy k havárce. . SXT bylo 2 roky staré a zdroj v pořádku, tam bych to nehledal.
V nějaké nedávné verzi (6.XX) přibyla funkce "Autoupgrade" (System > Routerboard > Options) já mám zažito od začátků vždycky hodit novou verzi RoS a pak "sys rou upg" samozřejmě v rámci menších skoků verzí (max 5) a nikdy se mi nepodařilo bricknout žádné RB. Havárii HW nikdy nemůžeš vyloučit zvlášť pokud to jede venku, kde se mění teploty v docela velkém rozsahu což jmenovitě kondy či flash paměti nemívají moc rády.