Tím si nejsem jistý, osobně bych to spíše řešil na straně toho Ralinku, tam bych měl uloženo APN i všechny potřebné AT příkazy, aby to šlo snadno volat tím fetchem, čímž to půjde volat i čímkoliv jiným než mikrotikem. MikroTik IMHO libovolný text do libovolného portu posílat neumí, leda by sis v něm udělal přes KVM virtuálku a řešil to nějakým lehkým linuxem v ní.
Tím procesorem Ralink RT5350F packet z LTE jenom prolítne přes eth ven. Pouze mohu komunikovat s LTE přes Hayes příkazy.
Když mi operátor utne komunikaci (operátor předpokládá Auto-Negotiation, jako má Android), nezjistím od LTE modemu nic.
Modem je stále připojen do LTE sítě a pronajatá adresa je na 5 dní. Na straně Ralinku nemám možnost zjistit, že potřebuje znova nahodit NCM (NCM aktivace je včetně APN) . Jedině kde to mohu zjistit je router Mikrotik. V Mikrotiku je pronajatá adresa na 5 dní, když operátor utne komunikaci, tak ping na GW prochází, musím pingnout na jakoukoliv doménu v internetu, když ping neprojde pošlu LTE modemu znova nahozeni ethernetu tedy NCM a pak musím na WAN portu Mikrotiku udělat release nebo renew, protože mi operátor podstrčil jinou adresu.
Kdybych všechno tohle měl dělat na straně Ralinku byl by z toho router bez šance na veřejnou adresu.
No nic, když Mikrotik neumí poslat text na TCP port, nezbývá mi než cgi a použít v Mikrotiku fetch. Stejně jak ovládám IP Relé
/tool fetch url="http://adressa_lte_mod/apn.cgi?AT^NDISDUP=1,1,"internet.t-mobile.cz"" mode=http keep-result=no