CETIN umí na DSL přípojku naroutovat IPv4 prefix. Musí to ovšem umět i ISP (partner CETINu), který prodává služby koncovým zákazníkům. Potíž je v tom, že to nejspíš reálně používá jen O2. (Možná by to uměli i ve Vodafonu, snad i v T-Mobilu to nějak umí, ale musíte být zákazníkem s rámcovou smlouvou - ceník služby mají https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Cenik_ ... s_2019.pdf.)
Jak to funguje u O2 (ceník https://www.o2.cz/file_conver/616483 str. 44)?
Objednáte přípojku ve variantě Profi (např. 100/10 se závazkem 24 měsíců za 701 Kč bez DPH měsíčně)
K přípojce doobjednáte službu "Pevná IP adresa" (je v ceně tarifů Profi) a službu "Blok 4 pevných IP adres" (399 Kč bez DPH měsíčně)
DSL modem přepnete do režimu Bridge a za něj dáte Mikrotik.
Na Mikrotiku vytočíte PPPoE spojení.
Na Mikrotiku vytvoříte samostatnou síť (např. jeden port nebude v mikrotik-bridge, ale samostatně; nebo vytvoříte extra VLAN) a z balíku "4 adres" vezmete druhou adresu, tu nastavíte (s maskou /30) na Mikrotiku. Třetí adresu z balíku "4 adres" nastavíte (s maskou /30) na PC, které samozřejmě musí být v té stejné síti jako je síť na Mikrotiku (stejná VLAN, nebo přímo připojeno do portu na Mikrotiku). S trochou snahy by to možná šlo i s konfigurací DHCP (v Poolu by byla jen jedna adresa, a to ta "třetí ze čtyř").
Nezapomeňte pro tuto síť deaktivovat NAT a správně nastavit firewall.
Kromě toho vytvořte na Mikrotiku druhou síť, do té zapojte druhý (nezávislý) PC, nastavte NAT (maškarádu) pro provoz z této sítě ven (s využitím IP adresy z PPPoE).
(Řešení bude samozřejmě fungovat i s jiným routerem, schopným vytočit PPPoE a naroutovat IP subnet.)