andreas4all: to snad záleží na maximální propustnosti spoje a aktuálním toku, ne? :) Obrazně řečeno, pokud přes jakékoli profi 100Mbit rádio budeš chtít protáhnout 100Mbit, určitě tam už nebudou latence jako při 80Mbitech
ok, beriem. ked pojdes na strop prenosovej, tak ano. ale urcite to nebude tak zavisle ako napr. pri 2G alebo 5G.
A to je presne ten rozdil mezi PDH a simplexními radii, který pár primitivů není schopno pochopit.. Zatímco PDH funguje jako prostý unašeč paketů, simplexní radia si musí data sofostikovaně bufferovat a s dávkou dat čekat na svoje vysílací okno.. Samozřejmě čim vyšší zatížení tím déle se na vysílací okno čeká.. Proto se ruznýma technikama TDMA určují vysílací a přijímací timesloty, které sice globálně latenci zvýší, ale po celou dobu kapacity se jitter latence výraně nezvětší.
Takže u wifin třeba s NV2 je konstantní latence kolem 4-5ms a celkově to sníží propustnost linky, ale v podstatě to simuluje unášení paketu s konstantní mezerou, protože kapacita je přede stanovena a opět se řídí systémem netflow.
U PDH radií se používají akorát strategie typu netflow, které se starají o to, aby na unášecí medium nelezl větší objem paketů, než je bezdrátové medium schopné přenést. Standardní latence moderních PDH systémů se pohybují mezi 200-700us, v závislosti na přenosové kapacitě a přeneseného 64bytového rámce. Latence zůstávají konstantní do 95 procent kapacity spoje. Ke konci se začíná poznávat kvalita spoje. Kvalitní spoje ji drží na mezi do 5 ms při plném zatížení.