Tě pic lidi.. neslyšeli jste někdo o problémech s OSPFv3 projevujících se náhodnou ztrátou sousedů? Čas od času, prakticky asi jen (a vždy) při nějaké vzdálené změně topologie v síti (klidně o 10 hopů dál, třeba když se restartuje jiný router), se na různých routerech po síti (ne na všech, ale náhodně se různě přidávají a ubírají) najednou ztratí neighbor na uplinkovém interfacu (někdy i všechny ostatní, ale často tam nějaký další a nedůležitý zůstane spojený).
- Metodou pokus a omyl jsme zjistili, že v tu chvíli pomůže na uplink interfacu mít přidanou IPv6 adresu (prakticky jakoukoliv) a krátce ji flopnout. Pak se najednou soused ukáže.
- Po flopnutí adresou se tak z poloviny případů vše rozjede (routy naskáčou), z druhé poloviny případů se sice OSPFv3 spojí, ale routy nenaskáčkou. Pak pomáhá jen restart Mikrotiku. Někdy dokonce až obou.
- Poslední verze, která to nedělala byla 6.35.4. Ale vyšší verze to obecně dělají všechny.
- Konfigurace OSPFv3 je vcelku základní, default network type (ostatní typy zdá se také nepomáhají), default backbone area, žádné spojovačky - mezi routery jen link-local adresy (ale i se spojovačkami to dělá), redistribuce connected a static rout v typu 1, router ID stejné jako na IPv4 (ale zkoušel jsem i trochu jiná ID), kde to vše funguje. Rout v IPv6 tabulce cca 200 (v IPv4 cca 1800 a bez problému), routerů s OSPFv3 cca 80. Dokud nenastane nějaká změna v sítí, tak to jede jak z praku.
- Do wiresharku jsem se zatím nepouštěl. Log na Mikrotiku ale na obou stranách hlásí, že HELLO do interfaců posílá, RECV ale vidím jen na OSPF a ne OSPFv3
- Mikrotik support mě poslal do háje, že u nich problém není a že se jim to nepodařilo replikovat.
Nakopnul by mě někdo, co by mohlo být špatně a co zkusit dál? Případně jestli máte někdo nějakou funkční základní konfiguraci OSPFv3?