pedro4444
MediaWiki se mi zdála super na samotné třízení informací, v čem to selhávalo, byla potřeba "ukaž tuhle složku se soubory ke stažení". Když člověk nahrává třeba pár obrázků a jiných příloh k normální stránce, třeba stránce s návodem jak po vybalení z krabice rozchodit OLT Huawei, tak je to v pohodě. Pokud úkol zněl "vystav archiv všech verzí RouterOS co jsme kdy nasadili na všechen hardware co jsme kdy koupili nebo chtěli koupit", tam už to bylo dost otravné. Navíc sama MediaWiki byla dost těžkopádná, což se za poslední řekněme tři roky významně zlepšilo. DokuWiki je taková osekaná verze. Chybí tam spousta věcí, které MediaWiki má už v základu, ale bylo menší utrpení naučit kolegy používat to. Osobně nemám problém ani s jedním, od obojího provozuji několik instancí (nejen pro sebe), jen na tento konkrétní účel se to uživatelsky neosvědčilo.
Na ownCloudu stačilo přidat jako rozšíření textový a tabulkový editor a pak to prostě naflákat tam. Výhodou oproti oběma Wiki je, že když se to rozsype, soubory jsou normálně na úložišti, které se dá přes SFTP / NFS připojit a pracovat s tím jako s klasickou složkou se soubory. Za tu dobu od toho původního příspěvku to vykrystalizovalo:
Zatím bych k tomu úplně nepsal zkušenosti, diplomku v tom nikdo psát nebude, na potřeby psaní dokumentace a návodů je plně postačující obojí. S obojím se dá fungovat i na mobilu. Je už téměř jisté, že na kombinaci ownCloud + OO nebo CODE přejdeme, jen ještě záleží na tom, co lépe sedne uživatelům.
V každém případě to běží na Proxmoxu na VM s Debianem 11 v 4 vCPU a 4 GB RAM, systém je na 32 GB virtuálním disku, samotné úložiště všech těch dat je připojené přes NFS z NAS, což je v našem podání zase VM na stejném Proxmox clusteru.