Ve foru UI se objevilo neco k novemu zamerovacimu toolu co je ve fw 3.3 (preklad deepl.com):
Post na community.ui.com
Je zde několik poznámek týkajících se procesu zarovnání a nedávných změn v nástroji pro zarovnání antén (při odpovědi na otázku @jfmerufe.unms "Jak používáme nový nástroj pro zarovnání tvaru paprsku?").
Obecně se navrhuje, že je efektivnější zarovnat antény na obou koncových bodech spoje současně (zejména u spojů PTP s velkým dosahem). Po navázání spojení lze jako referenční bod počáteční polohy (a bezpečný záložní bod) použít optický hledáček nebo mechanickou značku. Postupně by se mělo pokračovat v přesném vyrovnávání na každé anténě a zároveň se snažit najít nejlepší možný signál, který by měl být velmi blízký očekávanému signálu.
Konečným cílem (a dalším krokem) je seřídit anténu do polohy, ve které je signál stále dobrý (blízký očekávanému) a oba sektory RX a TX (místního zařízení) jsou stabilní a fixované na pozici cílového sektoru RX/TX (která je vyznačena červeně). Každé zařízení má pouze jeden cílový sektor pro RX a TX. Cílový sektor má nejvyšší zisk, takže by mohl být interpretován jako "ideální". To znamená, že pokud byste naladili pozici, kde je signál dobrý, ale Current Sector stále není Target Sector, situace by se mohla zlepšit. To také znamená, že pokud jste naladili na pozici, kde je Current Sector (Aktuální sektor) Target Sector (Cílový sektor), ale signál je výrazně nižší, než se očekávalo (tj. lepší signál byl vidět na jiném sektoru), není sladění ideální a může/mělo by se zlepšit.
Aktuální sektor (RX i TX) se mění automaticky, protože zařízení se neustále snaží najít nejlepší sektor v aktuální situaci. Spuštění funkce "Start Beamforming" urychlí "nalezení nejlepšího sektoru" během procesu vyrovnávání, abyste měli rychlou zpětnou vazbu. Je vhodné spustit speedtest během zarovnávání, aby byl vliv případných změn vidět v reálném čase v grafu výkonu linky.
Čísla sektorů mají jediný účel: identifikaci pro referenci. Důležitým faktorem aktuálního sektoru je barva (zisk) a geometrická poloha, která napovídá možnou korekci směru antény (tj. pokud je aktuální sektor RX (zelený) uzamčen v horním řádku a cílový sektor RX (červený) je v dolním řádku, je velká šance, že posunutím vzdálené antény směrem dolů se RX zafixuje na cíli).
Poznámka: Očekávané hodnoty signálu jsou k dispozici v nástroji Antenna alignment tool Signal section, Dashboard nebo je může vypočítat UISP Design Center. UISP DC vám pomůže vypočítat ideální úhly azimutu a sklonu. Typická stabilita signálu linky 60 GHz má toleranci menší než 0,5 stupně, takže záleží na každé desetině stupně.
@sbyrd "TX signál poskakuje mezi -56 a [...] v -40s" v běžném pracovním provozu může být výsledkem, když alespoň jeden koncový bod spoje není zarovnán na ideální pozici. Pro začátek prosím zkontrolujte, zda "Aktuální sektor TX" (a SNR?) také skáče. Změna antény Wave AP na Wave Micro (na jedné straně) způsobí změnu signálu v důsledku rozdílů v zisku a tvaru antény (tj. sklon antény Wave Micro vyžaduje přesnější nastavení než u antény Wave AP). Existuje možnost, že nová situace na straně TX je "na hraně" mezi hlavním/bočním lalokem antény nebo dokonce nulou, takže formování paprsku hledá "nejlepší případ" v poněkud odchylném vzoru.
@FezzFest "chybějící pravá část (s aktuálním/cílovým sektorem)" je vada (specifická pro AF60 LR), která by se měla projevit ve vzácných případech. Bude opravena v příští verzi.