hapi Slouceni balicku je pouze nachystani cesty. Totiz ty oddelene balicky byly pro zmenu jakysi workaround z minula, kdy Mikrotik palila konkurence a jejich podpora zarizeni napric casy je dohnala v samotnem RouterOS.
v6 pouziva Linux kernel 3.3.5+ z roku 2013, takovy kernel pochazi z doby kdy 802.11ac byl teprve draft v plenkach a prvniho schvaleni IEEE se dockal az v lednu 2014.
v7 pouziva uz vetev 4+, ktera je sice z toho pohledu taky starsi (2015), nicmene pro ucely sitovych zarizeni je naprosto postacujici, odladena a hlavne stale long-term podporovana.
Z toho jasne plyne, ze wifiwave2 je jen workaround "jak na stary kernel naroubovat nove ovladace" a aktualni snaha o splynuti techto balicku je jen finalni reseni stareho workaroundu a hlavne aktualizaci i starsich "non-wifiwave2" zarizeni, ktere si taky zaslouzi WPA3 aj.
Toto byl uz existencialni pruser pro Mikrotik, dlouho planovany, a kdyby se do toho nepustili tak by je trh umlatil a znicil. Nejde pouze o impementaci WPA, ale i o neskutecne moc bug reports ohledne nestabilni wifi, spatne rychlosti, ACK diassociations i u klienta blizko aj.
Jeden z hlavnich rozdilu mezi "tolik opevovanou" Ubiquiti a "tolik nenavidenym" Mikrotikem je napriklad implementace ovladace ath10k, jehoz prvni release candidate je prave z roku 2013, takze 100% neni obsazen v kernelu ROSv6 a je nejak krkolomne vrazen do balicku wifiwave2 misto do nej samotneho. Ubiquiti se s tim nesere, proste si tam vpaluje nejnovejsi verze coz je pro zmenu opacny (nekonzervativni) pristup oproti Mikrotiku.