To jako fakt je ISP řešení, že se do přívodu k technologii dá vypínač k lampičce oblepený izolačkou a celé se to třeba někde válí pod stolem?
Na baterky dávám pojistky buďto na vývod, pokud je to 24 nebo 48V tak doprostřed mezi baterky. Používám pouzdro na autopojistku https://hadex.cz/k725-pojistkove-pouzdro-pro-autopojistku-19x12mm---s-krytkou/ a u jednoho velkého systému jsem použil na nožovou pojistku https://hadex.cz/k737-pojistkove-pouzdro-pro-plochou-autopojistku-do-200a/. Baterie jistím na zkrat, tzn. velikost pojisty závisí především na průřezu připojovacích vodičů, bývá to řekněme alespoň trojnásobek běžných proudů...
Použití jističů na DC chápu, na malé DC proudy se běžně používají AC jističe a není s tím žádný problém (ale baterky u 3kW zdroje bych tím ale opravud nejistil!). Jističe mi ale nevyhovují z pohledu rozměru a přehlednosti/komfortu při připojování - když dám střídavě vedle sebe pojistkovou svorku pro jeden pól a běžnou svorku pro druhý pól, pžipojují se dva vodiče od zařízení prostě na tyhle dvě svorky vedle sebe (ne jeden na jistič a druhý a nějakou lištu na opačné straně lišty. Je to přehledné, hrozí výrazně méně omylů. Opět víceméně jistím jen proti zkratu, aby při nějaké fatální poruše, poškození kabelu nebo neopatrné manipulaci nespadnul celý site nebo nehořely UTPčka použité jako PoE... Pojistka mi narozdíl od jističe vyhovuje i kvůli snadné změny hodnoty (měnit jistič v živé řadě ve stísněném prostoru není žádný med).
Vždy na site nechávám pytlík s pojistkama, většinou tam jsou i vývody navíc (těch pár bečovek mě nezabije ani cenově ani prostorově) a i v nich jsou rezervní pojistky. Za celou dobu co to takhle dělám se řešily spíše jednotky spálených pojistek, takže se tam ta rezerva vždy najde.