Inak nepochopil som to WAVE a tie MCS raty. Aj s FW 3.2.0 sa to spoji na max 1,5Gbit. Na kanale 1080MHz sa mi to spojilo na nejakych 960Mbit.

    kozlicek jak nevie....AF60LR sa vie zlinkovat na 1,95Gbit a je to tiez peraso cipset...takze?

      gemb Tak to máš něco špatně, 1080 MHz stačí na 1,5Gbit rate ...

      • gemb replied to this.

        losexitos bolo to len na stole. To znamena, ze inu sirku nez 1080MHz nieje treba. Pokial na 2160MHz je tiez link max 1,5Gbit potom je uplne zbytocne mrhat v rovnakom smere pasmom.

        Trnec Jasně že zkoušel - od tama beru tu hodnotu -31.
        Nicméně mezitím jsem si s tím spojem hrál a oproti AF60LR ten předpokládaný signál velmi závisí na kanálu, šířce použivaného pásma, atp. Tzn. v nižších frekvencích jsem téměř na expected, u vyšších frekvencí tam je rozdíl až 10dB. Očividně ta webová kalkulačka bere pro ten výpočet. nějaký 1 referenční kanál (který jsem nějak nezjistil, což je škoda)

          basty jako ze drzi (bez vazby na kanal) stale podobny signal? To je sice fajn, ale i v nejhorsim "setupu" ma wave lepsi signal nez AF v nejlepsim "setupu"...
          Holt ta antena ma proste vyssi zisk...

          jenya akorát je teda dost blbé pak něco ladit, když nevíš na kolik se máš/můžeš dostat... 😃

          Ta linkovou je maximální na stanici.. Jakmile se připojí víc klientů leze nahoru kvůli dynamickému timeslotu, nemá smysl na Gbit portu drže vyšší CSMA limit. U Pro to bude umět celou kapacitu

          jenya Jsou to optimální parametry spočítané přes útlum atmosféry a optimální parametry nastavení zisku antén. Výrobně je tolerance -+ 3dB s hlavním percentilem u -3dB.

            Kolobok Zajímavé že se mi nepodařilo dostat se nad expected. Při nejlepším spíš o 1-3 db méně. Takže v tom vidím spíš přání, než reálné možnosti.
            Jasně ze ty cajky celkem spokojeně používám už od jejich prvních výrobků. To měla být nadsázka, nicméne jejich výrobky v praxi NIKDY nemají parametry marketingových materiálů.

              jenya Tak dostat se na formální parametry je od podstaty nesmysl. Nejsou to kalibrované měřáky takže to měří něco -+.
              Do plusu to půjde jen a pouze pokud bude vyšší vysílací výkon a zrovna vysílací výkon se hlídají se zápornou tolerancí, kvůli typovým zkouškám a managementu kvality. Většina - jsou výrobní nepřesnosti. Přeci jenom se kalibrace dělají na etalonech a ty jsou parametricky dotažené do puntíku. K plusům vám to půjde při nižších teplotách, kdy se parametry POut zlepšují a jsou i nižší šumová čísla u RX chainů.
              Je malý technický zázrak, že to výroba umí zajistit.

                Myslím že na vypočtený výkon se to dá doladit. Zkoušeli jsme Wave na 4km. Jedna strana naladěná od oka (dle kukátka) a druhá strana doladěna přesně. Dostali jsme se na -57 a výpočet ukazoval -53. A to jak jsme zjistili, kukátku v tu chvíli mířilo dost jinam 🙂 Čili kukátko je silně orientační. Kanál 64800

                  Já bych to vůbec neřešil, vysílací výkon je řešen vnitřním algoritmem a umí si to přitopit, když se zhorší podmínky na trase, naopak je to připravený na jistý druh APC. 5dB není v tomto pásmu žádná míra. Prostě milimetry na vodu trpí - hotovo. 5GHz záloha sice stojí za hovno, ale dá se s ní pár minut přežít.
                  Jenom pro ty co tvrdí, že to nikdy nedosahuje papírových parametrů:

                  Je to jenom o tom, jak si sedne silikon s hmotou. Silikon je držený ve velmi malém pracovním oknu, přeměřeno na dost kusech. Občas je problém v mechanice sesazení a vůlemi, ale to dělá pár dB v absolutním měřítku do mínusu. Za mě je to po dlouhé době zase HW, za který se UI nemusí stydět.

                  📡 Telekomunikace.cz