Vím, že odbíhám od tématu, ale nedá mi to. K PRi. ANO i my máme RPi jako komerční projekt (řídící počítač v měřících aparaturách). Rukama mi jich prošli vyšší stovky kusů (RPi2B a RPI 3B) a až na dvě (jedna dostala ránu do Ethernetu, druhá schytal zásah bleskem) jedou všechny! No vlastně třetí shořela v Indii na mostním pylonu, když bouchly Li-Ion akumulátory v rozvaděči. Holt Indické léto je opravdu horké 🙂 Takže s řečmi o o tom, že RPi je křáp nesouhlasím. Pokud člověk ví, jak se k tomu chovat* a co od toho může očekávat**, je to zařízení za neskutečný poměr cena/výkon.
*1) Kvalitní zdroj s tvrdými 5V - V aparaturách používáme jen zdroje od Traco. Když posíláte svůj výrobek po celém světě nechcete skončit na čínském zdroji s nafouknutýma kondíkáma.
2) Kvalitní mSD - Jako mSD karty používáme výhradně jen Transcend (TSxxGUSDHC10U1, xx je kapacita) Jedná se opravdu o dobré karty, které jsou MLC a mají vnitřní "řadič". Takže nejde o karty, kde Číňan přilepil paměťový čip na piny a dal zajímavou cenovku.
3) Ideálně OS RunOnRAM + zápis naměřených dat na mSD (ale to jsou jen desítky kB da den). Nejstarší kusy mají letos 10 let nonstop provozu
**Očekávat od toho, že na USB 3.0 píchnu farmu HDD a bude mi to dělat NAS, ideálně i s Dockerem a KVM... je opravdu špatná představa. Na tohle to opravdu není. Chci po tom nějakou automatizaci (PCL), měření + jednoduchý web, tak je OK
Kdyby někoho zajímalo: https://www.inset.com/sn%C3%ADma%C4%8De-iot a https://www.inset.com/dynamag
Ale teď se pojďme vrátit k původnímu tématu 🙂