Je to furt jenom záloha na pár minut největších mordorů, tak je třeba se k tomu stavět. 10 sekund přepnutí není nic hrozného, lepší když to má nějakou hysterezi, než kdyby to přepínalo při každém zakolísání. Navíc myslím že to v dalších verzích FW dají dokupy, teď se evidentně soustředí spíš na 60G rádio což je celkem logicky priorita. Je to furt celkem novinka a vyladění vždycky trvá dlouho.

SpeedyGT Tak to nesouhlasím. Náš test na 4km tak při 20Mhz to dalo 130Mbit HD. A to jsem nevybíral volný kanál. Takže jsem se určitě do něčeho trefil.

    honzam Reálný test anebo ten jejich test přímo v UBNT? Ten totiž ukazuje docela nesmysle. Testováno zatím na 4 spojích od 2 do 3km a pokaždé víceméně ten samý výsledek, měření Tik vs Tik standartní bandwidth test na jednu konexi tcp.

    Měřeno BW UBNT. Ale aby jsi dostal reálný výsledek tak musíš měřit na víc spojení, né jedno

      no tak moje skusenosti s wave nano 1,12km, naladene -38-39dbm (4-5db horsie nez expected).
      pri 3.2.0 zapojene este cez TPlink opt. prevodnik + dcdc menic a injector
      teraz na 3.3.0 som dal ubnt fiberpoe gen2
      za optikou Edgecore switch

      co je fajn je uz vyssie spomenuty 540MHz kanal (809Mbit, relane mi to slo nieco nad 400Mbit), 1080Mhz drzal 1,5Gbit ako predtym.
      Site survey ide aj na AP aj klientovi a pocas toho sa radio prepne na 5G cize nezhodi to. Prepnutie je prakticky instantne (pri pingu 500ms&1000size bud nevypadlo nic, alebo 1 ping) po scane cca 1-2min preplo spat na 60G. Skoda len ze scan nie je aj na 5g, ale takto toviem aspon prinutit ist cez 5G (aj ked apson speedtest viem spravit samostatne 60g/5g).
      Alignment, ten beamforming som moc nepochopil co to ma robit, stale sa to niekde prehadzvalo, nic to podla mna nerobilo (minnimalna zmena signalu).

      Situacia s multicastom mi ostala (dlhe joinovanie), no prislo mi nieco nove, co neviem ci je novym softom, alebo fiberpoe. V +- pravidelnych intervaloch mi zacne skakat ping napr 1ms 17ms 1ms 17ms, takto napr 10 sekund.
      Rusenie to nebude (cisto). Zajtra este skusim vratit spat TPlinka, ci to nerobi fiberpoe. Skoda by ho bola.

        honzam není reálnější nechat provoz generovat jiným zařízením než rádiem? Vždyť v reálu rádio data negeneruje. Podle mého je vhodnější např. iperf na mašině bokem, s vhodnými parametry.

          svestka Hlavně je potřeba víc streamů aby se z toho opravdu ždímalo maximum... Jedno TCP spojení opravdu o ničem nevypovídá.

            jcltm Právě že s jednim streamem to o kondici spoje vypoví dost.

            Btw novy beta firmware 3.3.0 upravuje proti 3.2.0 i latenci přes celý spoj která se ustálila a už tolik nelítá. K dokonalosti tomu ještě ale trochu chybí ale je vidět že na tom pracují.

            chlapi 🙂 snad nechcete aby sa 60tky od UBNT v cene 200€ správali rovnako ako nejaka 80tka od erika 🙂 No proste to bude trpieť na extremne zataze a hotovo! 🙂

              midnight_man To od toho snad ani nikdo nečeká, ale stačí si porovnat starou 60 LR vs. jakoukoliv Wave a je tam jasný rozdíl v latenci a to i bez jakékoliv zátěže na spoji.

              • pgb replied to this.

                midnight_man lenze ked sa bavime o giga ktory tece cez hdx 60ghz spoj vs fdd 80ghz spoj tak pri giga kapacite je uz davno jasny vytaz - 60ghz vyhrava - v cene, v spotrebe, v jednoduchosti. Ci ma spoj stalu latenciu <1ms alebo to chodi 1-2ms je mi uplne jedno. Tak isto uz aj pri kapacite 2 giga sa o tomto vieme bavit. Dosah radii je defakto taky isty ak tu 60 tku prevadzkujeme na 68-70GHz vs samotny eband. Takze ano 60tky od ubnt za par korun voci 80tke...ocakavam velmi ale velmi podobne vysledky. 80tka by pre mna v dnesnej dobe mala vyznam na vytazenej linke kde potrebujem 3 az 10 Giga...ale aj toto nebude trvat dlho a isto pridu 60tky s takymito kapacitami za zlomok penazi.

                Veď je to všetko o tom čo od toho chceš 🙂 vidiš že tieto wave majú "problemy" vo vyššej zatazi...už aj voči AFku. Tak ak oželieš nejake tie ms tak 60tka vyhrava. Ak chceš proste 0-1ms musis hladat inde. Ak doladia ten 5ghz backup tak WAVE PtP bude pecka 🙂

                • gemb replied to this.

                  neříkal tu někdo že uvnitř je stejný hw? proč tedy AF60LR je na tom lépe než Wave LR?

                    hapi Je tam shodny silikon od Perasa ale jine cpu. To muze mit kazdy vyrobce svoje.

                    • jap replied to this.

                      psichac
                      jj to prepinanie este budu ladit, toto je asi jedine v com ma mk lepsie vyladeni bonding a ten vazne ide ako ma aj v tych 60 a backup tym padom ide bez problemov....

                      losexitos vypada to, ze tam - v AF60LR - nebude uplne stejne 60g vysilaci pole jako ve WaveLR:

                      af60lr

                      zda se, ze AF60LR ma 5x5=25 vysilacich elementu/sektoru v poli a WaveLR 3x3=9 vysilacich elementu/sektoru.

                      • jap replied to this.

                        jap ale tech 5x5=25 elementu neodpovida tomu co je videt na obrazku z fccid.io:

                        af60lr

                        tam je 6x6=36 elementu

                          jap hmm, tak podle fccid.io ma wave nano stejne vysilaci pole jako af60lr. Wave-pro ani Wave-LR nema zverejneme fotky. Vzhledem k tomu, ze Wave-nano i Wave-LR ma stejny firmware bych cekal, ze hw bude stejny, jen LR ma vetsi atnenu. Mozna to je tak, ze se z pole nepouzivaji vsechny elementy, ale jen urcity pocet ze stredni casti - odpovidalo by tomu i to, ze to podle fotek vypada, ze pole vysila jen mensim pruhledem mezi 4 antenami 5ghz zalohy..

                          📡 Telekomunikace.cz