Strašně moc záleží jaký druh sněhu a směr. Většina drží, maximálně při té první vánici podřadila. Ale padl jedna strana 60ky, která neměla šanci. Na krytu 3cm ledu. Stejně tak padl jeden 80GHz sikl. Některé spoje jiným směrem si ani nepodřadily a jely naplno.
Diskuze k pásmu 60 GHz
ten kryt od jirouse nepomůže, siklu má také radom a když to na něj namrzne tak smůla....
aby ten jirous byl funkční musí se to ještě ochránit tím sprejem, bohužel ten sprej blbě funguje na sejtech
Mě teda kryty od Jirouse pomohli. Jednu zimu jsem to měl bez nich a napadlo trochu sněhu a spoje se pořád podřazovali nebo padali. Tuto zimu mám vše zadeklované a ani jeden výpadek a to je v podstatě horší zima než minulou sezónu. Sníh zůstane na krytu shora, ale nenapadá na síto nebo zářič. Takže u mě v pohodě.
redmax jo ale tohle není zrovna moc relevantní srovnání, já tu mám mraky sněhu a všechno mi jede, protože prstě padá sníh který tomu zrovna nevadí, jako relevantní srovnání je když má site na něm máš antény s radomama a to ve stejném směru a pokud na tom jirous radomu nebude nic a na ostatních radomech to bude nalepené tak potom řeknu ano, jirous funguje
Jasný, každý máme jinou oblast, já 666 m.n.m. Když padal mokrý, lepkavý sníh, tak i tak v pohodě, prostě na ten radom se mi nelepí. Ve stejném směru mám LHG a UBNT antény, ty UBNT byly zasypané a logicky padl signál, ale jeli (5G), ale s LHG to ani nehlo (982m). Ten sníh se tam prostě nenalepil a pokud ano, tak uplný prd a se signálem to ani nehlo a hned odtál. U mě tedy fungují. A porovnávám dvě sezony, jednu s radomem a druhou bez a rozdíl je teda znatelný.
GigaBeam Plus 35dBi TX +17dBm. Nejaka novinka...ale nevyzera to zle, je to zakrytovane...az na to uchytenie, asi na zeleznu pasku. http://dl-origin.ubnt.com/ds/gbe-plus_ds.pdf
supr...
Třeba to bude pro total slepé. Tedy dáš ssid a heslo, ono se to bude točit jako starlink a samo naladí.
ve slejvacich to padne.
Ver tomu ze padne v lijaku na par minutek.
ppp76 o použití zmíněných zařízení podle řádku d3 platí kvůli použité normě ETSI EN 302 567 omezení. Zařízení je možné provozovat pouze v kmitočtovém pásmu 57-66 GHz, pro které byly posuzovány. Pásmo 66-71 GHz je tak pro tyto instalace prozatím tabu. V praxi to znamená využití kanálů 1 (58320MHz), 2 (60480MHz), 3 (62640MHz) a 4 (64800MHz).